
By Jah Rebel
Het rocksteady-genre mag dan maar amper twee jaar hoogtij gevierd hebben, de periode leverde wel een aantal klassiekers uit de Jamaicaanse muziekgeschiedenis op. Voor 'Rocksteady: Taking Over Orange Street 1966 - 1968' selecteerde het Kingston Sounds label een aantal rocksteady-pareltjes uit de uitgebreide catalogus van producer Bunny Lee.
In de tracklist bekende namen als Uniques ('Love And Devotion', 'Girl Of My Dreams' en 'Hooray'), Roy Shirley ('If I Don't Know' en 'Good Ambition') en Glen Adams ('Hold Down Miss Winey', 'I Remember' en 'Taking Over Orange Street' waaraan Kingston Sounds de titel voor deze compilatie ontleende), maar ook een piepjonge Errol Dunkley ('I'm Going Home'), enkele instrumentals van Skatalites-saxofonist Lester Sterling ('It Might As Well Be Spring', 'Soul Voyage') en voor ondergetekende illustere onbekenden als Ken Rose, Alva Lewis en de Webber Sisters.

Lag samen met Jah Shakespear aan de basis van Reggae.be; eerst als recensent en interviewer, en vanaf eind 2014 ook als hoofdredacteur. Verdeelt zijn tijd tussen zijn twee passies: muziek en Haile Selassie.
Apr 01, 2015