Reggae.be
Smoke & Mirrors Sound System - Undercover (John Roy Sound)
ReviewsDec 03, 2022

Smoke & Mirrors Sound System - Undercover (John Roy Sound)

By Jah Rebel

Wij leerden Smoke & Mirrors Sound system, het project rond de Amerikaanse producer, multi-instrumentalist en vocalist John Roy, pas begin dit jaar kennen dankzij 'Strength In Numbers', een uitstekende langspeler vol ska, rocksteady en reggae. Roy heeft sindsdien echter allerminst stilgezeten en stelt nu alweer de toepasselijk getitelde opvolger 'Undercover' voor, een album vol - u raadde het al - covers van klassiekers uit de soul, pop, rock, new wave en reggae.

In de tracklist onder andere zeer genietbare versies van 'I'm A Man' (Spencer Davis Group), David Bowie's 'Let's Dance' (dat voor ondergetekende ook in de originele versie al een beetje een reggae-vibe had), en 'You Got Lucky' van Tom Petty And The Heartbreakers (dat we ook al als reggaecover hoorden op 'Won't Back Down: A Roots Tribute To Tom Petty' van Red Spot Rhythm Section').

Meer verrassend zijn de geslaagde versies van 'The Killing Moon', een new wave-klassieker van Echo & The Bunnymen, hier met vocalen van Zoe Devlin, of eighties-klassieker 'Mad World' van Tears For Fears door Tori Roze.

Op reggaegebied waagde Smoke & Mirrors Sound System zich aan een eigen, zeer verdienstelijke, versie van überklassieker 'Fade Away', maar wij hadden het toch meer voor het minder bekende 'Mystic Man' van Undivided Roots, een formatie rond Carlton 'Bubblers' Ogilvie, Kenton 'Fish' Brown en Antonio Philips, met destijds ook nog onder andere Don Campbell en Jazwad in de rangen.

Onze favoriete soulklassieker op 'Undercover' is dan weer 'Second That Emotion', origineel van Smokey Robinson & The Miracles, en hier alweer met een vrouw op vocalen, deze keer in de gestalte van Rebecca Jade.

Zeer genietbaar album en een zekere aanrader voor wie, net als ondergetekende, wel van dit soort coverwerk houdt.

Smoke & Mirrors Sound System - Undercover (John Roy Sound)

About the Author

Jah Rebel
Meer

Lag samen met Jah Shakespear aan de basis van Reggae.be; eerst als recensent en interviewer, en vanaf eind 2014 ook als hoofdredacteur. Verdeelt zijn tijd tussen zijn twee passies: muziek en Haile Selassie.

Genres

RootsReggaeNew RootsSoulRockPop

Published

Dec 03, 2022