Reggae.be
Irie Vibes 2022: Back To The Roots (and to Micah Shemaiah & Vivian Jones)
NieuwsMay 29, 2022

Irie Vibes 2022: Back To The Roots (and to Micah Shemaiah & Vivian Jones)

By Jah Shakespear

Irie Vibes Roots, het kleinste fijnste reggaefestival van West-Europa, grijpt na drie jaar gedwongen afwezigheid terug naar twee namen die er eerder al indruk maakten: Vivian Jones en Micah Shemaiah. We kijken ook uit naar onze eigen Spellbreakers en het Nederlandse Eazzup.

Je kunt dit jaar toch weer drie dagen gaan feesten op Irie Vibes. Donderdag 21 juli, nationale feestdag, is het ook in Kortemark Congé, en onder die naam  kun je er dan al gratis (!) terecht voor een coole Beljam line-up met onder meer de lokale helden Fheeta & Westfrontband (reggae in het West-Vlaams) en het mobiele Bangarang Sound System.

Op vrijdag komen er alleen soundsystems in actie, uit Frankrijk Jah Militant (fout gespeld op de affiche) en Agobun, en van bij ons het immer inspirerende Youth & Truth.

Op datzelfde soundsystempodium krijgen we zaterdag liefst vijf verschillende crews, met Dub-Up Hifi als nationale trots en Mannaseh als hoofdact. De Britse sound stond in 2016 op Reggae Geel met Prince Fatty, deze keer brengt Nick Mannaseh zanger Vivian Jones mee. We weten intussen dat die live (Irie Vibes 2015 met het Nederlandse Fyah Nation) even goed uit de verf komt als op sound (met Chalice in Zappa, 2017). En dat hij even mooi lovers zingt als roots & culture.

Zorg er intussen wel voor dat je ook op tijd bent voor de opener op het hoofdpodium. Eazzup won onlangs met veel overwicht de Roots Rally van Irie Vibes met hun explosieve sound en samenspel, een charismatische zanger en een zalig koortje. Minstens even benieuwd zijn we naar Spellbreakers, de band met het authentieke rootsgevoel en de uitstraling van een rockband uit de jaren '70.

De Nederlandse Rapha Pico won in 2014 die andere wedstrijd, de BeneluXXL Reggae Contest, bracht een EP uit en verdween toen voor enkele jaren in de anonimiteit. Eind 2020 stond hij er plots met een nieuwe release voor het nieuwe label Noble Chanters, tevens de naam van de band die Rapha Pico tegenwoordig begeleidt. Het zou weleens een heel aangenaam en verrassend weerzien kunnen worden.

Top of the bill van Irie Vibes is dit jaar Micah Shemaiah, een Jamaicaan die heel goed weet wat de Europeanen graag horen en zowel vocaal als ritmisch en melodieus een even gelaagde en geslaagde update brengt van roots en rubadub uit de jaren '80. Zes jaar geleden stond Micah Shemaiah hier voor de eerste keer op het podium, toen met de Nederlandse Roots Cut Band. Dit keer laat hij zich backen door zijn eigen Jamaicaanse groep Dreadites, op zich al reden genoeg om de dub en de soundsystems even te vergeten en naar het hoofdpodium te gaan.

Heel even dachten we dat ook Inner Circle naar Kortemark zou komen, hoewel de kleine letters links onderaan de wereldbekende band niet echt eer zouden aandoen. Het blijkt uiteindelijk de naam van een gezellige zitplek op het festival, en de kans is klein dat je daar muziek zult horen van Inner Circle. Of waar dan ook op Irie Vibes natuurlijk. Hoewel, met Jacob Miller er nog bij…

Voor het geroemde kinderdorp werkt de organiserende vzw Greenforward dit keer samen met een groep vluchtelingen uit het open asielcentrum van Fedasil in Poelkapelle.
Irie Vibes 2022: Back To The Roots (and to Micah Shemaiah & Vivian Jones)

About the Author

Jah Shakespear
Meer

Luistert naar reggae sinds 1977, schrijft er professioneel over sinds de vroege jaren 80 (in De Morgen, De Standaard, P-Magazine, Highlife en vele andere bladen) en richtte deze site op in 2002. Auteur van 'De Rasta Revelatie' (2008) en 'In Het Spoor Van De Keizer' (2016).

Genres

DubRootsRocksteadySkaReggaeNew RootsUK SteppersElectro-Dub

Published

May 29, 2022