Reggae.be
Mark Wonder - Remz Of The Dragon Slayer (Oneness Records)
ReviewsApr 13, 2020

Mark Wonder - Remz Of The Dragon Slayer (Oneness Records)

By Jah Rebel

Drie jaar na het felgesmaakte 'Dragon Slayer', zijn samenwerkings met het Franse Irie Ites Records, is Mark Wonder terug met opvolger 'Remz Of The Dragon Slayer'. Daarvoor bundelde de zanger uit Saint Andrew opnieuw de krachten met het Duitse Oneness Records, na een eerdere samenwerking voor 'Working Wonders' in 2012, en dat resulteerde in een absoluut pareltje van een langspeler, die jammer genoeg wel enkel digitaal beschikbaar is.

Het basrifje in 'Another Day', een nummer waarin Wonder oproept om maximaal van elke dag te genieten en die al eerder als single verscheen, lijkt wat weg te hebben van dat van Bob Marley's 'Waiting In Vain'. Samen met de Zuid-Afrikaanse reggaeartiest Crosby nam Wonder dan weer 'Voyages Across The Sea' op, het enige duet op 'Remz Of The Dragon Slayer' en een aanklacht tegen de behandeling van de duizenden bootvluchtelingen die met gevaar voor eigen leven blijven proberen de Middellandse Zee over te steken in de hoop in Europa een beter leven op te kunnen bouwen. Het nummer over een riddim waarin de melodica van Stefan 'Tavi' Tavra een hoofdrol kreeg, is meteen één van de hoogtepunten uit de tracklist. 'Nubian Glory' dateert al uit 2015 en was destijds Mark Wonder's bijdrage over de African Children riddim van Oneness Records. Nog herkenbaarder is waarschijnlijk 'Same King', een versie over de bekende Retro Locks riddim van Oneness (wat dan weer een revamp was van Bim Sherman's 'Golden Locks'). 'Crisis' was dan weer terug te vinden op de vorig jaar verschenen Buff Baff riddim compilatie, maar vormt een perfecte theme tune bij de huidig COVID-19 pandemie. In het wondermooie semi-akoestische 'Better Days' is zelfs de West-Afrikaanse kora van Sebastian Cuevas te horen. Nog een van onze favorieten uit de tracklist is 'In Tune 2 Di Rockaz', een heerlijk nummer eidigend op een mooie instrumentale nyahbinghi outro en met een keyboardrifje dat ons wel heel bekend in de oren klonk, maar waar we toch niet meteen de vinger konden opleggen. De riddim van afsluiter 'Voices Of The People' lag ondergetekende nog vers in het geheugen want werd ook door Lutan Fyah gebruikt voor diens 'She Got Stoned' uit zijn recente 'Touch Di Road' EP, eveneens een Oneness Records productie. Deutsche gründligkeit van Oneness Records en Mark Wonder, die met 'Remz Of The Dragon Slayer' een foutloos parcours rijden tot en met de prachtige hoesillustratie (waarop Wonder werd afgebeeld als een Ethiopische priester) toe!

Listen

Mark Wonder - Remz Of The Dragon Slayer (Oneness Records)

About the Author

Jah Rebel
Meer

Lag samen met Jah Shakespear aan de basis van Reggae.be; eerst als recensent en interviewer, en vanaf eind 2014 ook als hoofdredacteur. Verdeelt zijn tijd tussen zijn twee passies: muziek en Haile Selassie.

Genres

ReggaeNew Roots

Published

Apr 13, 2020