Reggae.be
Greg Roy - Tomorrow (Eigen Beheer)
ReviewsDec 31, 2019

Greg Roy - Tomorrow (Eigen Beheer)

By Jah Rebel

Greg Roy is een van oorsprong Jamaicaanse artiest, afkomstig uit Montego Bay, die naar Boston in de Verenigde Staten verhuisde. Voor hij volledig op een solocarrière ging focussen, was Greg nog een tijd lang frontman bij Duppy Conquerors, een Amerikaanse Bob Marley tribute band. Intussen verschenen al twee eerdere soloalbums ('Moving on' uit 2015 en het vorig jaar verschenen 'Ooh La La') en nu is er dus deze 'Tomorrow', een langspeler die wij zouden willen omschrijven als een rechttoe rechtaan new roots album.

In opener 'Two Kids' toont Roy zich al meteen een uitstekend lovers rock vertolker, maar in de overige nummers op 'Tomorrow' kiest hij eerder voor conscious onderwerpen als het harde leven in het getto ('The Ghetto'), het belang van het vinden van de juiste ecologische balans met de hete adem van de klimaatcrisis in onze nek ('Mother Nature'), overdreven obsessie voor het vergaren van materiele en financiële rijkdom ('Money Loving') en zelfkennis als het begin van wijsheid ('Self Inside'). En dat er ook niet op elk reggaealbum een mama tune moet staan bewijst Greg dan weer met 'Saved Us', waarin hij herinneringen ophaalt aan de herfst van 1988, toen orkaan Gilbert voor heel wat schade zorgde op Jamaica, en hij zijn vader dankt voor de (helden-) moed die hij toen toonde en waarmee hij zijn gezin veilig wist te houden. Voor het ska-ritme van afsluiter en titelnummer 'Tomorrow', een van onze favorieten uit de tracklist, schakelt Greg nog even een versnelling hoger Enkel het lichtvoetige 'Dancing' was niet echt aan ondergetekende besteed, maar dat schoonheidsfoutje vergeven we Greg Roy graag. Zeer aangename kennismaking met een overduidelijk getalenteerde artiest die wellicht wat meer exposure kan gebruiken!
Greg Roy - Tomorrow (Eigen Beheer)

About the Author

Jah Rebel
Meer

Lag samen met Jah Shakespear aan de basis van Reggae.be; eerst als recensent en interviewer, en vanaf eind 2014 ook als hoofdredacteur. Verdeelt zijn tijd tussen zijn twee passies: muziek en Haile Selassie.

Genres

SkaReggaeNew Roots

Published

Dec 31, 2019