Reggae.be
Max Romeo - Words From The Brave (Baco Records)
ReviewsSep 02, 2019

Max Romeo - Words From The Brave (Baco Records)

By Jah Rebel

Het zal voor Max Romeo wellicht geen gemakkelijke opgave geweest zijn om een opvolger te produceren voor het alom geprezen 'Horror Zone' uit 2016, maar met 'Words From The Brave' slaagt de Jamaicaanse veteraan toch met verve in die missie!

Voor dit project werkte Max samen met een Franse all-star band waarmee hij eerder al door Europa toerde. Aangevuld met een aantal extra muzikanten vormen zij het tienkoppige Roots Heritage. Romeo kan niet actueler openen als met 'The World Is On Fire', een nummer dat we gezien de talrijke bosbranden van Alaska over Siberië tot het Amazonegebied momenteel wel heel letterlijk mogen nemen. Gelijkaardig van toon is 'Eve Of Destruction', een reggaeversie van Barry McGuire's wereldhit uit 1965, in 'Too Many' klaagt Max de hebzucht en corruptie aan die welig tieren in onze neo-kapitalistische maatschappij en titelnummer 'Words From The Brave' is een aanklacht tegen de behandeling van de zwarten door de eeuwen heen, steeds weer op andere manieren misbruikt door hun "meesters". Naast muziek is Romeo's andere passie altijd het bewerken van het land geweest. Niemand is dan ook beter geplaatst om het lot van de landbouwer te bezingen en het resultaat is het uitstekende 'The Farmer's Story'. Voor de uptempo afsluiter 'Thank God', gaat Romeo even de ska-toer op en toont hij zich dankbaar voor het levenspad dat hij heeft mogen volgen. 'Say Yes' is een eenzame love tune tussen wat voor het overige haast stuk voor stuk conscious tracks zijn, maar pas echt in schril contrast met het sérieux van voorgenoemde nummers staat 'Penguin', een lichtgewicht-duet met zoon Azizzi Romeo waarmee Max Romeo een nieuw dance craze lijkt te willen lanceren. We vergeven de man graag dit schoonheidsfoutje, want voor de rest is 'Words From The Brave' alweer een uitstekende langspeler geworden.

Listen

Max Romeo - Words From The Brave (Baco Records)

About the Author

Jah Rebel
Meer

Lag samen met Jah Shakespear aan de basis van Reggae.be; eerst als recensent en interviewer, en vanaf eind 2014 ook als hoofdredacteur. Verdeelt zijn tijd tussen zijn twee passies: muziek en Haile Selassie.

Genres

RootsSkaReggaeNew Roots

Published

Sep 02, 2019