Reggae.be
Dubkasm - Rastrumentals (Eigen Beheer)
ReviewsAug 09, 2018

Dubkasm - Rastrumentals (Eigen Beheer)

By Jah Rebel

Aan deze 'Rastrumentals' werkten Stryda en Digistep van Dubkasm maar liefst zeven jaar met opnames die afwisselend plaatsvonden in Bristol, Brixton en São Paulo.

De inspiratie voor dit project vormde de platencollectie van Digistep's vader Charles die in de jaren zeventig van de vorige eeuw op achttienjarige leeftijd met niet meer dan een gitaar en wat platen vanuit Rio de Janeiro in Bristol arriveerde. Het duo mixte op subtiele wijze de invloeden uit de samba die ze hoorden op de LP's van Dilermando Reis, Paulinho de Viola en Milton Nascimento (instrumenten als de cuíca of het apito-fluitje, de titels van nummers als 'Cachoeira Da Fumaça' of 'Monte de Sião') met reggae en nyahbinghi-percussie. De titel van het album dekt echter niet helemaal de lading, want in een aantal tracks is het parlando van nyahbinghi elder Ras Bandele (tevens één van de bestuursleden van Fairfield House, de voormalige residentie van Haile Selassie in Bath) te horen. Dubkasm werkte voor 'Rastrumentals' samen met niet minder dan negentien muzikanten waaronder Blood Shanti en Dub Judah, maar een speciale vermelding moet zeker gaan naar fluitiste Charlotte Meas ('Cachoeira Da Fumaça') en cellist Jo Silverston ('Missao', 'Lei Aurea'), die extra kleur geven aan een aantal van de nummers uit de tracklist. Uma pérola de álbum (vrij vertaald: "Pareltje!")!

Listen

Dubkasm - Rastrumentals (Eigen Beheer)

About the Author

Jah Rebel
Meer

Lag samen met Jah Shakespear aan de basis van Reggae.be; eerst als recensent en interviewer, en vanaf eind 2014 ook als hoofdredacteur. Verdeelt zijn tijd tussen zijn twee passies: muziek en Haile Selassie.

Genres

DubRootsReggae

Published

Aug 09, 2018