Reggae.be
Nat Birchall meets Al Breadwinner - Sounds Almighty (Tradition Disc)
ReviewsJul 16, 2018

Nat Birchall meets Al Breadwinner - Sounds Almighty (Tradition Disc)

By Jah Rebel

Voor deze 'Sounds Almighty' haalde de Engelse producer Al 'Breadwinner' Redfern deze keer jazzsaxofonist Nat Birchall naar zijn Bakery Studio in Manchester.

Nat mag dan al een serieuze fan van de Jamaicaanse muziek zijn sinds hij in 1972 zijn eerste reggaeplaat kocht, maar toch is dit pas zijn eerste eigen experiment met het genre. Het duo speelde eerst de bas- en drumpartijen in en voegde daarna gitaar-, orgel- en piano-overdubs toe. Als laatste componeerde Nat de blazersarrangementen en besloot er voor een vollere sound ook nog tromboneveteraan Vin 'Don Drummond Jr.' Gordon bij te halen: "The trombone is THE horn for reggae music, its sound is very deep and expressive, a very dread sound!". Gordon was op dat moment net aan het samenwerken met trompettist David Fullwood (Zion Train) en besloot de man ook te betrekken in het project. Het resultaat is een dijk van een instrumentaal album met een vintage sound die meteen herinneringen oproept aan gelijkaardig klassiekers als Rico Rodriguez' 'Man From Wareika', 'The Light Of Saba' van Cedric 'Im' Brooks & The Light Of Saba of 'King Tubby Meets The Agrovators At Dub Station' van Tommy McCook & The Aggrovators. Het eindverdict laten we graag aan Vin Gordon: "You know, I came up with the great hornsmen of Jamaica like Tommy McCook, Roland Alphonso and Lester Sterling. I don't hear that sound too much nowadays, but now I hear it again, with you.". Absoluut pareltje!

Listen

Nat Birchall meets Al Breadwinner - Sounds Almighty (Tradition Disc)

About the Author

Jah Rebel
Meer

Lag samen met Jah Shakespear aan de basis van Reggae.be; eerst als recensent en interviewer, en vanaf eind 2014 ook als hoofdredacteur. Verdeelt zijn tijd tussen zijn twee passies: muziek en Haile Selassie.

Genres

DubRootsReggae

Published

Jul 16, 2018