Reggae.be
Kokopelli 2018: wereldfeest in Gullegem zet ons waterverbruik in de kijker!
NieuwsMay 02, 2018

Kokopelli 2018: wereldfeest in Gullegem zet ons waterverbruik in de kijker!

By Maïka

Op 11, 12 en 13 mei strijkt wereldfestival Kokopelli voor de 12de keer neer in Gullegem met dit jaar als thema "de duurzaamheid van water". Naast de gezellige sfeer en de wereldse muziek wil Kokopelli ons doen stilstaan bij ons waterverbruik en het recht op water in de wereld.

Ook dit jaar staat er gelukkig weer heel wat reggae op de affiche!

Op vrijdag kan je de beentjes al losschudden met DJ Barre, de lokale koning van de reggae, hip-hop en breakbeat. Daarna is het aan DJ Desperado, die cumbia, electroswing, kuduro, afrobeat, reggae en nog een hoop andere genres door elkaar mixt. Cromanty Sound sluit af op vrijdag en staat garant voor een top reggae/dancehallfeestje.

Onze eigenste Collieman, het grootste Belgische reggaetalent van het moment, mag op zaterdagnamiddag zijn nieuwe album 'Jungle Code' komen voorstellen. Wij kunnen alvast niet wachten! Dan is het de beurt aan 47SOUL, een alternatieve roots, pop supergroep uit het Midden-Oosten. De vier mannen afkomstig uit Jordanië en Palestina vuren afwisselend tussen Engels en Arabische hun geladen protestteksten af, en de groepsnaam is dan ook niet toevallig gekozen: het getal 47 verwijst expliciet naar bezet Palestijns gebied.

Op zaterdagavond mag de Frans-Antilliaanse reggaeheld Yaniss Odua samen met zijn Artikal Band afsluiten. In 2017 bracht hij zijn laatste album 'Nouvelle Donne' uit met onder andere het prachtige nummer 'Refugee' op. Eentje om zeker naar uit te kijken!

Op zondag mag Moodcollector de mainstage openen met een zalig potje ska en reggae om meteen de beentjes mee los te schudden. Hun aanstekelijke beats, fantastische blazers, en teksten die je gemakkelijk onder de knie krijgt staan garant voor een stevig feestje! Daarna is het aan Les Frères Smith, een 11-koppige orkest uit Parijs dat een aanstekelijke mix van afrobeat, afrofunk en ethiogrooves brengt.   De populaire Catalaanse band Txarango krijgt overal de voetjes van de vloer met hun aanstekelijke mix van reggae, pop, cumbia en andere Latijns-Amerikaanse ritmes. Echte kwaliteitsfeestmuziek, maar met een boodschap! Een meer dan waardige afsluiter voor Kokopelli 2018 dus.   Op zaterdag en zondag is er ook heel wat kinderanimatie voorzien zoals een eigen "tippy tappy" maken, wetenschappelijke proefjes, water zuiveren, een emmer water op je hoofd dragen, een gitaarworkshop en nog veel meer.   Ook in de schuur kan je tenslotte minder bekende, maar daarom niet minder interessante groepen als Brazzmatazz, Lolomis en Gato Preto ontdekken.   Hopelijk tot in Gullegem dus!
Kokopelli 2018: wereldfeest in Gullegem zet ons waterverbruik in de kijker!

About the Author

Maïka

Genres

DubRootsRocksteadyDancehallSkaRaggaReggaeNew RootsLovers Rock

Published

May 02, 2018