De 11de editie van Kokopelli bracht ons net iets minder bekende namen dan we gewoon zijn, maar wel in hetzelfde prachtige multiculturele, muzikaal vernieuwende en ecologische jasje.
Als we zaterdag iets na drieën in Gullegem arriveren, blijkt er wat het festivalterrein betreft weinig veranderd en dus vinden we snel onze weg. Het Mexicaanse Los Kamer geeft net het beste van zichzelf op het hoofdpodium. Een energieke band zo blijkt, maar wij kiezen toch voor de schuur waar op dat moment Amazumi, hip-hop van eigen bodem, haar ding doet voor een schaars, maar enthousiast publiek. De zangeres/rapster, die Nepalese roots heeft, is eveneens finaliste van "De Nieuwe Lichting", de zoektocht naar nieuw jong talent van Studio Brussel.
Achter de schuur bevindt zich het kinderdorp, waar voor elke leeftijd wat wils te vinden is. Ook de eetstandjes staan terug op hun vertrouwde plaats met lekker, gevarieerde wereldkeuken op het menu.
Na een (h)eerlijk hapje, snellen we naar het hoofpodium waar Pura Vida net aan hun act begint. We krijgen vooral nummers uit hun laatste prachtige album 'Seasons Of Life' zoals 'Global Warming', 'Black Rebel Music', titelnummer 'Seasons Of Life' en 'The Cycle'. Zoals we van hen gewend zijn, kan Pura Vida ons ook deze keer weer bekoren; dit is echt een Belgische band van topniveau! Bregt de Boever herinnert ons er nog even aan dat Pura Vida op 15 juni nog samen met Lee Scratch Perry in de Vooruit in Gent staat en met de woorden: "Wees blij en zorg voor elkaar!" verlaat Puraman het podium.
Tussen de optredens door genieten we van de leuke, dansbare wereldplaatjes van Caravan Disco, ondertussen een vaste waarde op Kokopelli.
Daarna is het de beurt aan de Italiaanse tweelingbroers Garcia alias Mellow Mood om voor vuurwerk te zorgen op het hoofdpodium. Dit lukt hun aardig. Ze hebben ondertussen al 4 albums op hun palmares staan en we herkennen nummers zoals het recente 'Criminal', alsook 'Free Marijuana', 'Refugee', 'Dig Dig Dig', 'Do Mi Thing' en 'Inna Jamaica'. Na hun spetterende optreden op Gullegemse bodem, volgt een tournee in Amerika. We wensen ze alvast buena fortuna ("veel succes")!
Om de mooie dag met een klepper af te sluiten kunnen we nog rekenen op de Amerikaans-Mexicaanse bigband Orkesta Mendoza. Ook hier worden de dansbeentjes losgegooid op Mexicaanse mambo, rumba, merengue en ranchero. Kokopelli 2017 was opnieuw een werelds feestje en we kijken dan al uit naar de volgende editie!