Reggae.be
Various Artists - Compendulum (Sugar Shack Records)
ReviewsJun 17, 2016

Various Artists - Compendulum (Sugar Shack Records)

By Jah Rebel

"This album isn't a compilation, it's not a remix project, it's not the vision of one producer or musician, it's not old and it's not new, yet it is also in part all of those things…", zo leest het persbericht bij 'Compendulum'.

In feite is deze compilatie het werk van Chris Potter aka. Compendulum, een muzikant en producer uit Bristol die zijn carrière begon als toetsenist bij Zion Band, de voorloper van het latere Restriction. Van die laatste band maakte Chris zelf nooit deel uit, want hij koos ervoor om bij Talisman te gaan spelen. Nadat hij in 1985 ook die band vaarwel zegt, besluit Potter om zijn eigen opnamestudio te bouwen. Voor dit compilatiealbum kreeg Chris de vrije hand van Sugar Shack Records-baas Mike Darby en kon hij beschikken over een waar arsenaal aan mastertapes van artiesten als Black Symbol, Bunny Marrett, Jashwha Moses en Capital Letters. De enige naam in de tracklist die we nog niet eerder tegenkwamen in de catalogus van Bristol Archive Records/Reggae Archive Records/Sugar Shack Records is die van Prince Green aka. Drummie, een in Bristol aangespoelde Jamaicaan die nog onder andere bij Moonflower en Henry and Louis actief was. Voor ondergetekende was de ontdekking op 'Compendulum' de jazzy versie van 'Bristol Rock' door Bunny Marrett. Het nummer is bij reggaeliefhebbers wellicht vooral bekend in de versie van Black Roots, maar werd wel degelijk gepend door Marrett. Naast de tien vocal cuts, zijn op 'Compendulum' ook nog zes lekkere dubs terug te vinden. Welkom in het muzikale universum van Compendulum!
Various Artists - Compendulum (Sugar Shack Records)

About the Author

Jah Rebel
Meer

Lag samen met Jah Shakespear aan de basis van Reggae.be; eerst als recensent en interviewer, en vanaf eind 2014 ook als hoofdredacteur. Verdeelt zijn tijd tussen zijn twee passies: muziek en Haile Selassie.

Genres

DubRootsReggae

Published

Jun 17, 2016