
Als we het als Shemaiah uitgebrachte en compleet anders klinkende 'Rastaman Meditation' uit 2009 even buiten beschouwing laten, is deze 'Original Dread' de eerste volwaardige langspeler van Micah Shemaiah.
Shemaiah mag u van ons gerust beschouwen als een absolute revelatie en 'Original Dread' is dan ook een pareltje. Zoals het hoesontwerp van de Britse graficus Mau Mau al enigszins aangeeft is de muziek op 'Original Dread' bedoeld om lekker uit een sound system te knallen en het mag dan ook niet verbazen dat er van vier van de acht vocal tracks ook een uitstekende dubversie terug te vinden is. De ideale partner voor de productie van dit album vond Micah dan weer in Will Tee van het Britse Descendant Music label. 'Original Dread' opent met het gelijknamige titelnummer dat al meteen de toon zet voor de rest van het album. Micah Shemaiah maakt deel uit van het artiestencollectief Jah Ova Evil movement en voor 'Original Dread' nodigde hij meteen nog een aantal andere artiesten uit datzelfde collectief uit; in 'Easy Breezy' wordt Shemaiah geflankeerd door Exile Di Brave, voor 'If I Could' kreeg hij het gezelschap van InfiNate en Jahkime en in het uitstekende 'Truths & Rights' zorgt Nicole Miller dan weer voor de tweede stem. Liefhebbers van klassieke riddims kunnen genieten van 'Spengaleng', een versie over de Shank I Shek riddim waarvoor Micah TJ, de zoon van Brigadier Jerry, uitnodigde. . 'Dread On Yah', een heerlijke ode aan Rastafari over de Jacqueline riddim (Hugh Mundell) en zowel muzikaal als inhoudelijk onze absolute favoriet uit de tracklist besluit het album met een hoogtepunt. Minpuntjes? Het opgewekte ska-nummer 'Smile' misstaat wat in de tracklist en ook Micah's hit-tune 'Reggae Rockit' is niet op dit album terug te vinden, maar laat deze details u er zeker niet van weerhouden om dit werkelijk uitstekende album in huis te halen!

Lag samen met Jah Shakespear aan de basis van Reggae.be; eerst als recensent en interviewer, en vanaf eind 2014 ook als hoofdredacteur. Verdeelt zijn tijd tussen zijn twee passies: muziek en Haile Selassie.
Jul 29, 2015