Reggae.be
Bob Sinclar
NieuwsMay 27, 2010

Bob Sinclar

By Mikey G

Met "Made In Jamaica" brengt popheld Bob Sinclar zijn "Best of" uit, restyled door de enige echte riddim twins Sly & Robbie en een reeks muzikanten die het ook al eens deden voor Serge Gainsbourg's "Aux armes et caetera?"-album. Ook Tony Rebel, Shaggy en upcoming lady of reggae Queen Ifrica kropen mee in de studio in Kingston.

Bob Sinclar en reggae?
Al jarenlang ben ik eigenlijk fan van goeie muziek, vooral dansmuziek. En het moet gezegd, Bob Sinclar is één van de grootheden in het pop/house-genre. Eén van de voortrekkers van een soort hippie-house-generatie ook mijn inziens. Het zou me niet verbazen moesten de Love Parades hun naam geïnspireerd hebben op zijn muziek. Het draait allemaal een beetje rond liefde. Niet zozeer of altijd tussen twee mensen, eerder over de mensheid én de aarde. Een moderne hippie als het ware. Wanneer je al die hits op een rijtje hoort, valt dat enorm op. Als je die dan nog eens door reggaegoden laat restylen krijg je eigenlijk best een zalig reggaealbum. Nostalgisch voor wie de laatste 15 jaar ook wel eens populaire dansfeestjes aandeed.

Hitmachine, ook op Jamaicaanse ritmes
De dubversie van "Love Generation" blijft maar duren en met meer dan 8 minuten gaat hij toch niet vervelen, integendeel. Het tangoritme van "Kiss my eyes" wordt smakelijk met reggaebeats gemixt, dat moet wel een opdracht geweest zijn. Enkele van de hits blijven best wel uptempo ("World hold on", "Together" en "Peace song") en Sinclar knipoogt met "Sound of Freedom" ook wel naar een riddim van die andere Bob, Marley natuurlijk.  Een vette meezinger trouwens, nu op een snel reggaetempo…. Ik kan in ieder geval niet wachten op "Everybody's freeeeeeeee to feel good…" in de danchall. "Give a little love" was akoestisch ook al een hit, krijgt er nu een Serge-Gainsbourg-reggae-ritme bij en blijft heel nice klinken, ook al klinkt het kinderkoor me soms wat onwennig in de oren.

De special guests

Tony Rebel maakt van het anders zo pompende "Jamaica Avenue" een meer toepasselijkere versie. Sly & Robbie sleurden er nog enkele sublieme muzikanten bij zoals Mikey Chung op gitaar (die we kennen van The Upsetters, Jacob Miller, Black Uhuru, Inner Circle, Peter Tosh, etc), Dean Fraser (de legendarische saxofonist die ondertussen ook toert met o.a. Tarrus Riley), Sticky Thompson (percussionist voor een hele reeks Jamaicaanse artiesten) en Robbie Lyn (synthesizer, en ik denk ook originator van de synth-sound van Cat Steven's wereldhit "Wild World").  Niet moeilijk dat het allemaal zo goed klinkt!
Opkomend talent Queen Ifrica schittert natuurlijk, zowel in het bijna onherkenbare "the beat goes on" en een zalige versie van "I feel for you" waarin ze ineens zowel Bob als de reeks gasten bedankt en de mensen herinnert aan enkele andere Jamaicaanse grootheden (bigup to Tarrus Riley, Anthony B, etc.) en natuurlijk de driver Ralph. Chauffeurs in Jamaica verdienen inderdaad ook altijd special credits voor het veilig vervoeren van de crew op het chaotische eiland ;-). Bij deze ook een bigup aan mijn driver ter plekke: Ramone!

Toch nog één housebeat
Ook de laatste nieuwe hitsingle staat erop, samen met Shaggy. Zowel in de populaire radioversie, met housebeat, als in een laidbackversie, Jamaican style. Die laatste draagt natuurlijk wel mijn voorkeur.

 

Bob Sinclar

About the Author

Mikey G

Genres

DancehallReggae

Published

May 27, 2010