
De combinatie van te kille temperaturen en een vol uur vertraging zorgeden ervoor dat Sly & Robbie op het Ten Vrede festival in Dikmsmuide (22/05) moesten aantreden voor een zowat lege festivaltent. Dat de afwezigen wederom ongelijk hadden bleek al meteen; de Riddim Twins lieten het allemaal niet aan hun hart komen en openden met een vette dub versie van Rockfort Rock. Trombonist Nambo Robinson, ondertussen een vaste waarde bij Sly & Robbie mocht het publiek opwarmen. Daarvoor zette hij voor één keertje zijn trombone aan de kant om zich te laten gaan op een medley van nummers op de Real Rock riddim (Willie Williams 'Armagideon Time', Dennis Brown's 'Stop The Fussing And Fighting', …). Vanaf dan was de toon gezet; dit zou een avondje sublieme classic reggae worden met Night Of The Proms meezingallures.
Na Nambo was het de beurt aan Peter Gee (Gayle, red.), een longtime backing vocalist, maar nu volgens Robbie the next big thing from Jamaica. En het moet gezegd, de man beschikte over een uitstekende stem die hij onder andere gebruikte om een medley op de Far East riddim te brengen (Cocoa Tea's 'Tune In', Dennis Brown's 'Missing You', …).
Als laatste kwam uiteindelijk ook Bitty McLean het podium op gewandeld om enkele van zijn grootste hits af te werken: 'Dedicated To The One I Love', 'Walk Away From Love', … Bitty heeft er waarschijnlijk een trouwe fan bij, want Marie 'Zap Mama' Daulne, die heel het concert aan de zijkant van het podium doorbracht, was duidelijk onder de indruk van 's mans vocale prestaties. Terecht ook want de krachttoer die Bitty neerzette deed denken aan die filmpjes uit shows als Britain's Got Talent waarbij de monden van zowel publiek als jury openvallen van verbazing.
Dat Sly & Robbie erin slaagden om een bijna leeggelopen festivaltent nog in vuur en vlam te zetten zegt genoeg: this was reggae as reggae should be played! De laatste noten waren weggelegd voor bassist Robbie Shakespeare, die, terwijl alle anderen het podium al verlaten hadden, een komische versie van Tracy Chapman's 'Baby Can I Hold You' inzette: "I'm sorry, they all have gone away and I'm the only one to stay. Maybe they'll come back and play…" Mooie afsluiter van een veel te korte maar meer dan geslaagde set!