
Met 'The Original' is deze Nederlandse reggaeband al toe aan zijn vierde album. Het nam de productie weer helemaal in eigen handen en klampte de Nederlandse soulqueen Leona, Kenny B en de fantastische Jaqueline Govaert van Krezip aan voor de features. The Original is een speels roots reggae album met hier en daar wat ska invloeden. Muziek van een hoog niveau.
Geen flauwe blankemans reggae dus. Maar heel proper geproducete nummers met een heel eigen en warme sound met een positieve boodschap. Een hele verademing met de meeste Jamaicaanse reggae van tegenwoordig.
Vooral de zanger laat ons niet onbekoord. Een stem die zweeft tussen Steel Pulse en Rohan Lee, maar die misschien wel beter is dan deze twee. Weinig blanke Europese zangers hebben de stemkleur die past bij reggae, maar die van zanger Pieter Both mag er zijn.
Beef is net terug uit Kenia, waar ze hun optreden op het Sawa Sawa Festival in het water zagen vallen door technische problemen. Wat hun niet tegenhield om een locaal cafe op stelten te zetten met enkele live nummers.
Als 'Justified' een van de nummers was die ze daar gespeeld hebben,dan is het niet verwonderlijk dat de Kenianen wel te vinden waren voor hun Nederlandse reggaevibes. Dit is namelijk een geweldig nummer dat als eerste single uitkwam in maart van dit jaar naar aanleiding van het tienjarig bestaan van de groep.
Met het titelnummer 'The Original' valt de groep meteen met de deur in huis. Een rockers of steppers vergezeld van een melodie die minuten lang blijft nazinderen. 'Straight Through The Roof' doet dan weer denken aan de Mighty Diamonds en niet speciaal omdat er "roof" in de titel zit (van 'I Need A Roof'), maar vooral door de samenzang in het refrein en de digitale drums die de vibes hebben van 'The Moment Of Thruth', een album van de Mighty Diamonds op Mango.
Vorig jaar scoorde Beef een internethit met de reggaeversie van 'I Would Stay' van Krezip, de Nederlandse popband. Een meer dan geslaagde versie, die naar onze mening beter is dan het origineel. Jacqueline Govaert, de blonde zangeres van Krezip, doet hier mee en mag zeker een tweede reggaenummer overwegen, toch ook een prachtige stem.
Net zoals die van Leona in 'I&I'. Wat een stem! Zo horen we ze graag. De melodie is beïnvloedt door verschillende muziekstijlen en dat geeft het nummer nog meer elan. De feature met Kenny B is ook niet slecht, zijn stem is zeker de moeite. Hier en daar hebben wat moeite met zijn zangstijl, maar het refrein maakt het nummer wel catchy.
Alleen maar goede nummers dus. Respect nog voor Irieginal Abraham. Die zijn ding doet in verschillende nummers. Een blanke toaster met veel enthousiasme zoals we die hier ook kennen.