
Gezellige ska-avond in het Rivierenhof, met het beheerste New York Ska Jazz Ensemble, de punkerige Slackers en de meesters zelf, The Skatalites, als hoofdact.
The Slackers deden het dit keer zonder zangeres (Susan Cadogan) en ook Glen Adams was er niet bij, de legendarische toetsenist van The Upsetters. Iets minder gevarieerd en beklijvend dan tijdens hun vorige doortocht dus maar wel even onweerstaanbaar. The Slackers spelen hoofdzakelijk ska, rocksteady en vroege reggae, en het zestal doet dat uitermate strak. Dave Hillyard, onlangs nog met zijn eigen band in TRIX, toeterde opnieuw de pannen van het dak, of in dit geval: de bladeren van de bomen. De combinatie van een rauwe rockstem met een Tony Hadley-achtige (Spandau Ballet) tenor vormt een waardig alternatief voor de etherische harmonieën van de grote Jamaicaanse voorbeelden.
Het New York Ska Jazz Ensemble moest openen, en dat is op zo'n lange avond altijd riskant. Om 7 uur waren er in het amfitheater nog maar een paar tientallen mensen. Zo zijn wij, reggae people. En toch stond tegen middernacht weer iedereen op de banken, of vooraan bij het water. Ska almighty!

Luistert naar reggae sinds 1977, schrijft er professioneel over sinds de vroege jaren 80 (in De Morgen, De Standaard, P-Magazine, Highlife en vele andere bladen) en richtte deze site op in 2002. Auteur van 'De Rasta Revelatie' (2008) en 'In Het Spoor Van De Keizer' (2016).
Jul 11, 2007