Reggae.be
No panic: King Kong in 't Parkske, Mortsel
Event ReportMar 30, 2007

No panic: King Kong in 't Parkske, Mortsel

By Jah Shakespear

King Kong was destijds zeker geen superster. Met moeite één LP gemaakt die een paar mensen gekocht hebben en voor de rest vooral bekend als een tweederangs Tenor Saw. Maar in de reggae zijn een paar hits vaak genoeg voor onsterfelijke roem en bovendien blijkt de slome rubadub uit het midden van de jaren '80 momenteel redelijk populair te zijn in de dance. Die schaarse hitjes ('Rumble Jungle', 'Legal Mi Legal') heeft King Kong in Mortsel ook gebracht maar de lyrics bleken wel drastisch veranderd. De primitieve digitale riddims van Soul Stereo staken plots wat mager af bij de orakels en profetieën die de singjay vertolkte.

Zo begon hij ook aan de show, met de perfecte rituele aanroeping van Jezus Christus die zich in onze tijd geopenbaard heeft in de persoon van Haile Selassie. King of kings, lord of lords, conquering lion of the tribe of Judah, elect of God, Jah Rastafari, met als rechtmatige troonopvolger zijn kleinzoon Yacub die tegen het mythische jaar 2012 opnieuw zal heersen over Ethiopië, als leider van de orthodoxe christelijke kerk.

U denkt misschien: waar hééft hij het over, maar wij citeren gewoon de begroeting van King Kong. Waarna Soul Stereo een duistere, dreigende rootsriddim liet vallen, de beste track van de avond. Lang geleden dat de natuurlijke mystiek van een rastaman ons zo wist te fascineren.

Ik heb niet de hele set uitgezeten, de show was pas na twee uur begonnen en dit is een oude zak die tot u spreekt. Vanaf twee uur lieten wij de mensen vroeger gratis binnen. En ik vond die digitale versions van klassieke riddims toen ook al niet zo spannend. Maar wel blij met de grote opkomst in dat onbekende zaaltje en verheugd dat ook deze dancehallfiguur uiteindelijk de weg naar rastafari gevonden heeft. Daar hoeft King Kong geen dreadlocks voor te hebben. (Goed idee voor een film misschien?)

No panic: King Kong in 't Parkske, Mortsel

About the Author

Jah Shakespear
Meer

Luistert naar reggae sinds 1977, schrijft er professioneel over sinds de vroege jaren 80 (in De Morgen, De Standaard, P-Magazine, Highlife en vele andere bladen) en richtte deze site op in 2002. Auteur van 'De Rasta Revelatie' (2008) en 'In Het Spoor Van De Keizer' (2016).

Genres

DancehallReggae

Published

Mar 30, 2007