
Op hun eerste CD uit 2004 probeerde het Kroatische RDK een eigen sound te creëren met een mix van reggae, ska, punk en ambient invloeden. De laatste jaren hebben ze zich meer op dub toegespitst. Mede doordat het aantal bandleden bijna gehalveerd is door meningsverschillen, persoonlijke zaken en het overlijden van één van de bandleden, Domagoj 'Seki' Seks.
Ze spelen live met een band of als sound system over heel Europa: Italië, Duitsland, Polen en in januari waren ze nog te gast in West Vlaanderen met Jah Inspiration Sound als support.
'Bass Matters' werd opgenomen in de Zion Train studio in Keulen, Duitsland onder begeleiding van Neil Perch en de Zion Train brass-sectie. Enkele nummers werden al een paar jaar geleden opgenomen, maar zijn nooit uitgebracht en werden nu geremixed.
Voor nieuwere nummers zoals 'U.n.i.t.y'. en 'A Brighter Future' schakelden ze "onze eigenste" Omar Perry en de zangeres Lua in. Dat zijn ook meteen de betere nummers op het album, naast 'Arabian Rockers' en 'Reggae Connection'. In 'Bosnia By Bus' sluipen er door de inbreng van violen wat balkaninvloeden in, wat zeker geen slecht idee is.
Ze brengen een mix van steppers, dubs en uptempo beats, veel effecten en tal van stemsamples, zoals het hoort bij deze muziekstijl. Het feit dat 'Bass Matters' volledig met een liveband werd opgenomen valt duidelijk op te merken, wat aangenaam om horen is in het digitaal tijdperk waar we ons nu toch wel in bevinden. Radikal dubbin is a must!