Reggae.be
Go deh natty: U Roy & Jr Murvin @ Petrol
Event ReportFeb 05, 2007

Go deh natty: U Roy & Jr Murvin @ Petrol

By Jah Shakespear

Wake the town & tell the people! U Roy was in de Petrol en dat zullen we alweer niet licht vergeten. De falsetto van Junior Murvin is nog intact, zij het niet altijd even zuiver. En Campina Reggae veroverde moeizaam maar zeker de crowd.

Dub Addict Crew aangevuld met David Madden (trompet) en Glen DaCosta (saxofoon), ooit de blazerssectie van The Wailers: met deze band én DJ Sugar Charly was een strakke rootsavond hoe dan ook gegarandeerd. Tot grote vreugde van de talrijke concertveteranen die voor deze show nog eens uit hun kot waren gekomen.

Campina Reggae verbaasde en verwonderde aanvankelijk maar kreeg het publiek uiteindelijk toch op de hand met hun postmoderne rootsreggae. Veel bredere arrangementen al dan onlangs in het Zeezicht en muzikanten die zichtbaar aan zelfvertrouwen hebben gewonnen.

Junior Murvin gaf in 2004 een flauw concert in Gent maar een stevige band maakt in de reggae altijd een groot verschil. 'Police And Thieves' klonk hoe het moet klinken, met heldere backing vocals van de heren Madden en DaCosta. De occulte 12"-en 'Crossover' en 'Roots Train' werden meesterlijk geëvoceerd. 'Rescue The Children', een track die we pas onlangs leerden kennen via een sampler van Ragga-magazine, was een onverwacht hoogtepunt. Kenners vertellen ons dat Junior Murvin niet meer zo zuiver zingt als weleer, maar daar hebben wij niks van gemerkt. Wat misschien ook met het gezelschap had te maken natuurlijk, fans van het eerste uur die de zanger voor het eerst in hun leven aan het werk zagen.

U Roy brengt nu al bijna 40 jaar (!) dezelfde nummers en toch gaan we telkens weer overstag. Onwaarschijnlijk ook, hoe die oude rocksteady riddims tot vandaag nieuwe generaties blijven aanspreken, zo typisch voor de reggae. Het is alsof jonge rockliefhebbers massaal zouden gaan kijken naar Herman's Hermits of Dave Berry. Twee uitmuntende zangeressen vertolkten de koortjes (toen Techniques, Jamaicans, Flames, Paragons...) en de band deed de rest. Een voorspelbare set, naast de heel oude stuff ook iets minder oude rockers ('Go Deh Natty' was fantastisch, heavyweight dub style), 'True Born African' (uit het Mad Professor-album) en de recente cover van 'The Same Song' (Israel Vibration). Daddy U Roy droeg uiteraard weer een zeer coole hoed en stond als vanouds onvermoeibaar te skanken.

Nadien nog gesmuld van het onweerstaanbare ital food in de bar, het beste wat de reggaeavonden in de Petrol kon overkomen. Give thanks!

Go deh natty: U Roy & Jr Murvin @ Petrol

About the Author

Jah Shakespear
Meer

Luistert naar reggae sinds 1977, schrijft er professioneel over sinds de vroege jaren 80 (in De Morgen, De Standaard, P-Magazine, Highlife en vele andere bladen) en richtte deze site op in 2002. Auteur van 'De Rasta Revelatie' (2008) en 'In Het Spoor Van De Keizer' (2016).

Genres

RootsReggae

Published

Feb 05, 2007