Reggae.be
De terugkeer van The Skyblasters
InterviewsNov 15, 2004

De terugkeer van The Skyblasters

By Jah Shakespear

De eerste en enige succesvolle reggaeband die Vlaanderen ooit gekend heeft, onderneemt volgend jaar in de zomer een eenmalige comebacktoer. Bijna twintig jaar na de oprichting van de groep willen The Skyblasters laten zien waarom niemand hen ooit die status heeft kunnen afpakken.

Een Vlaamse reggaeband? Het nieuws werd ook toen al met de nodige scepsis onthaald, in sommige kringen zelfs op hoongelach. Reggae, dat was zoals de blues: de blanke man kon er niets van. Maar The Skyblasters bewezen het tegendeel, zeker op het podium. Alleen de grote Jamaicaanse namen, Bob Marley, Burning Spear, Third World, hadden op dat moment een sterke live act in huis. De reggae van The Skyblasters klonk weliswaar wat minder ingetogen dan de zware rootsmuziek uit de jaren '70 maar daardoor ook veel zomerser en onbezorgder, zoals de meeste mensen reggae graag horen. Met Eduard Buadee (later solo gegaan met The Walkers) stond er bovendien een erg aanstekelijke zanger op het podium, van Ghanese afkomst dan nog, een keuze die veel wereldburgers een hart onder de riem stak. In een mum van tijd vestigden The Skyblasters een geweldige live reputatie en hun groeiende populariteit werd zelfs vertaald in een heuse hit, Trippin' to the past. In de jaren '88 en '89 moet zowat iedere festivalzanger The Skyblasters minstens één keer gezien hebben, en de groep verzorgde ook het voorprogramma van tal van Jamaicaanse reggaeartiesten die hier passeerden.

In de allereerste bezetting van de groep speelde Patrick Riguelle gitaar, ook hij zal er bij zijn volgende zomer, maar journalist/televisiemaker Patrick De Witte (pdw) is als drummer toch altijd de drijvende kracht geweest achter The Skyblasters. "We hebben elkaar teruggezien op het vijftigste verjaardagsfeest van Eduard," zegt hij: "We willen ons gewoon nog eens goed amuseren, en we weten dat we nog altijd heel sterk uit de hoek kunnen komen. Net als toen zal het trouwens een heel professionele show worden. Ik kijk nu al uit naar een concert op de Gentse Feesten. Als je het woord "legendarisch" mag gebruiken voor een concert van The Skyblasters, dan graag voor die shows eind jaren '80, toen de mensen letterlijk in de bomen hingen te dansen."

De terugkeer van The Skyblasters

About the Author

Jah Shakespear
Meer

Luistert naar reggae sinds 1977, schrijft er professioneel over sinds de vroege jaren 80 (in De Morgen, De Standaard, P-Magazine, Highlife en vele andere bladen) en richtte deze site op in 2002. Auteur van 'De Rasta Revelatie' (2008) en 'In Het Spoor Van De Keizer' (2016).

Genres

Reggae

Published

Nov 15, 2004

🇧🇪 Belgian Artist