Event Reports

Ras Fire viert 50ste verjaardag met familie en vrienden

De roots massive leest liever een boek dan nog buiten te komen voor een feestje. Weinig volk op de Earthday Bash van Ras Fire dus, waarvan het overgrote deel vrienden en familie, de mensen die hem zo dierbaar zijn. "Voor mij was het een prachtige avond," zei Ras Fire diep in de nacht. Voor ons ook.

Runn Sound en High Grade mochten opwarmen maar toen was het nog vooral socializing in de zaal, praten met vrienden van vroeger en nu die langzaam kwamen binnendruppelen. Aan vibes en good feelings zou het ons niet ontbreken, dat wisten we toen al.

Panache Culture is en na 21 (!) jaar nog altijd de meest veelzijdige, flexibele en zeker geroutineerde reggaeband van het land. Sterke Bob Marley covers, loodzware dubs, Arabisch pigment en een hoofdrol voor Mounia, jongere zus van de Hamra-broers en een uitstekende zangeres.

Enter Ras Fire, het feestvarken. Een ontroerend moment als je hem al zo lang persoonlijk kent. Ook zijn hoge, broze zangstem geeft mij kippenvel, maar dat is een hoogst persoonlijke ervaring. Ik kan me perfect voorstellen dat mensen hier ongemakkelijk van worden of twijfelen aan het artistieke gehalte van Ras Fire's performance, hoewel geen van beiden in mijn ogen gerechtvaardigd is. Tenzij je ook ongemakkelijk wordt van Israel Vibration, of van Stevie Wonder. Artistiek? Ik hoorde geen valse noten en oerdegelijke songs als Forward, door Panache Culture lekker dubwize uitgesponnen.

Het duet met Roger Robin liep niet helemaal zoals het hoorde maar dat kon de pret niet bederven. Ras Fire had eindelijk nog eens opgetreden, op zijn eigen 50ste verjaardagsfeest. Ik vond het prachtig.

Roger Robin was voorbij voor ik op het balkon iets kon consumeren, dus laat maar weten of u genoten hebt van zijn korte set. Na de live show presenteerde Runn Sound onverwacht maar ook redelijk onweerstaanbaar een brok heftige dancehall (die de roots massive allicht genekt zou hebben), met behulp de nieuwe software Serato. De hele collectie dub plates en singles op 1 laptop, kabeltje naar de 2 cd-spelers en draaien als vanouds. Kan zelfs met speciale vinylschijven, werd mij verteld. New time & age.

Ook als gast-dj van High Grade werd ik van dichtbij geconfronteerd met de nieuwe zeden en gewoonten achter de draaitafels. Jay en Far High draaien nog gewoon ouderwetse singles, maar dan wel op een tempo dat ik nooit zou aankunnen, en zeker niet zo handig in het fijn tunen van de versions. Nadeel: de meeste plaatjes worden halfweg al afgebroken. Wij durfden onze maxi-singles vroeger helemaal laten spelen, soms tien of meer minuten lang, en dan ook nog eens de version op de b-kant. In die tijd leggen High Grade en company een dozijn tunes op.

Voordeel: de meeste plaatjes worden halfweg al afgebroken. Ik heb zowat alles kunnen draaien wat ik had meegebracht in mijn plastic tasje, volgens mijn berekening ruim twee uur muziek, in Trix samengebald in een half uur.

Big up aan iedereen die dit feestje heeft mogelijk gemaakt. Jullie hebben een heel bijzondere man een heel groot plezier gedaan.

©Foto Vizions

Published on 27/09/2009 by Jah Shakespear

Comments

Met graagte aan meegewerkt & tevens genoten.
Voor Ras Fire een onergetelijke en speciale avond, dus opzet geslaagd.
Tja dat ze de plaatjes sneller draaien en werken met niev gerief à la serato... times are a changing é. Een ander voordeel is dat de mensen op een korte tijd kennismaken met meerdere goeie tunes hé. En als de MC z'n werk goed doet, kennen ze ineens de uitvoerders ook... van Roger Robin ken ik niet veel, maar ik passeerde net in de zaal tijdens "take is slow", en daar bleef ik toch even van staan genieten!

Mikey G - 28/09/2009
Panache Culture: http://www.youtube.com/watch?v=z0Zl0jQvWUc

Ras Fire feat. Roger Robin: http://www.youtube.com/watch?v=TEXguwH5TRA

Roger Robin (take it slow): http://www.youtube.com/watch?v=EFkM4eELYRE


Met mijn excuses voor de erbarmelijke geluidskwaliteit van het 1ste, en jammer genoeg vooral het 2de filmpje.
Visionz - 28/09/2009
Weinig volk inderdaad, maar uiteindelijk wel een leuke locatie. Where are the days of Hof Ter loo!!!! Toch nog steeds de beste herrineringen aan die plek... Anyway, optredens waren niet groots, maar het was een leuke bijeenkomst. Ras Fire nog s zien optreden en de Roger eens live aan het werk gezien. Alleen spijtig dat ie zijn betere nummers niet bracht, maar het was dan ook niet bepaald zijn avond. Raspect Ras Fire! En de Shakespear family. Al had ik U wel willen horen draaien in de plaats van Runn Sound, Shakespear! Bless
Crucial Alphonso - 30/09/2009
Werd door Ras Fire uitgenodigd voor zijn 50ste verjaardag...was niet voorbereid op de impact die dat op mij zou hebben. Stond aan de grond genageld..zoiets heb ik nog nooit gezien. 't Is waar, weinig mensen, maar zo heb ik de gelegenheid gehad vooral Ras Fire te zien en horen, een onvergetelijke ervaring.
Heb geen last van plaatsen en tijden waar ik dit mee kan vergelijken, hou van Panache, nu ben ik "aangeraakt" door Ras Fire, Roger Robin is een zanger van formaat, heb geweldig genoten. Meer hierover op mijn site over vrienden & geliefden, www.happydoodlenoise.com, pagina's God's Music 1&2.
Harry Versluijs - 04/10/2009

You need to be registered and logged in to post comments.







Copyright © 2005 - 2009 Reggae.be. All rights reserved.